Top nejlépe placených profesí

čtvrtek 20. září 2012 15:22

Možná budete překvapeni

Ačkoli je obtížné sestavit žebříček nejvýše placených pracovních míst na světě, protože ekonomika se mění každý rok podle potřeb konkrétního regionu, které mají za následek změnu pracovních požadavků a jejich platy, ale na základě seskupení různých statistik ve světe, jsem si dovolila vyrobit menší přehled. Tak ať Vás to alespoň trochu pobaví a třeba také povzbudí pro hledání nového a výnosnějšího zaměstnání.

Top nejlépe zaplacených zaměstnání:

Tabulka je celosvětová

 1. Neurochirurg – Ano, téměř ve všech vyhledávačích jsou na prvním místě, je to velmi náročné zaměstnání a také zaplacené.
 2. Počítačový inženýr  - Nekonečné soupeření mezi technologickými giganty vyhouplo tuto profesy na přední pozice.
 3. Fotbalista - Fotbalista si může vydělat maximálně $60m za rok, ale je to pouze výjimečný případ, pro velmi speciálního hráče. To neznamená, že si každý hráč fotbalu vydělá tyto peníze.
 4. Účetní – Jsou důležitou součástí organizace, čím vetší a prosperující organizace, tím si své zaměstnance více cenní.
 5. Právník – Asi každý si myslí, že si právník vydělá slušné peníze a i ve skutečnosti to tak je. Opět spousta studií je hodnotila jako top zaměstnání.
 6. Letecký pilot – I když proběhlo spoustu demonstrací kvůli platovému ohodnocení pilotů, stále patří mezi ty nejvýše hodnocené. Avšak záleží na zkušenostech a zaměstnavateli.
 7. Filmový herec – Asi je jich také méně, ale když už se prosadí, tak jejich plat stojí za to.
 8. Fyzioterapeut – Nenápadná profese, ale právem hodnocená jako top zaměstnání. Každý dobrý atlet, fotbalový tým, ba i privátní osoba, potřebuje svého fyzioterapeuta. Jsou k nezaplacení.
 9. Filmový režisér – Časy se mění a i filmový režisér se může přes noc stát milionářem.
 10. Vědec – V době kdy se farmaceutické firmy předhánějí ve své úspěšnosti, se není čemu divit.

 

Mezi sportovci profesionály byla trochu jiná ohodnocení, no kdo umí ten umí. Cifry se šplhaly do výše až $85m za rok. Ale sport je téma samo pro sebe a co bychom bez něj dělali. Musím však říct, že mě překvapilo, že na prvních místech byli boxeři a třeba Cristiano Ronaldo obsadil až devátou pozici a Lionel Messi až jedenáctou. Roger Federer pátou a Tiger Woods třetí. Samozřejmě někdo se věnuje také reklamě, která značně přispívá k výši výdělku. Na prvním místě se umístil boxer jménem Floyd Mayweather, který si reklamou nevydělal ani cent. Budiž jim přáno, jsou unikátní.

Když už jsem nakousla ty fotbalisty tak tady je list těch nejlépe placených a koho zajímají čísla, nechť se také pokochá.

 1. Lionel Messi – Zvláštní, že v tomto žebříčku předběhl Ronalda, ale asi v tom minulém nepřipočítali zisky za reklamu pro Adidas, a tváří herních konzolí EA Sports. A číslo je £27.5m
 2. David Beckham – Hm, že by změna vzduchu, America, hello! £26.2m
 3. Cristiano Ronaldo – Nejen výborný fotbalista, ale Nike dělá cokoliv, aby si ho udržela, jako tvář společnosti. £24.3m
 4. Samuel Eto´o – Zřejmě slušný Kamerunec. £19.4m
 5. Wayne Rooney – Jeho skandály asi předčily herní výkonost, ale stále zůstává tváří Nike a EA Sports. £17.2m
 6. Sergio Aguero – V Argentině letí více Puma než Nike. £15.7m
 7. YayaToure - Hráč Manchester City. £14.7m
 8. Fernando Torres –Chelsea, a obliba Pepsi a Nike ho řadí na osmé místo. £13.9m
 9. Kaka – Trochu v tabulce upadá, ale stále se drží mezi top deseti. £12.9m
 10. Philip Lahm – poprvé v první desítce, úspěšná sezóna pro kapitána Německé reprezentace. £11.9m

 A kdyby náhodou někoho zajímalo jaká povolání jsou nejvíce placená v České republice tak tady jsou. No aby to nebyla nuda, protože asi prvních dvacet míst zaujímají samí ředitelé, tak to vemu po dvacítkách.

1. - 20. –Ředitelé všech možných firem

20. – 40. – Manažeři a vedoucí různých firem

40. – Právník

A dále – Projektanti, šéfredaktoři, reprezentanti firem, programátoři, tlumočník, ředitel školy, analytik, inženýr. Tyto profese jsou až do čísla 100. Moji profesi jsem zde nenašla, a myslím, že nejsem sama, kdo se do první stovky top zaměstnání v Čechách nevešel.

Ale musím říct, že mě průzkumy a vyhledávání těch nej zaměstnání opravdu pobavilo a zase se můžu vrátit nohama na zem. Co já bych s těma penězma dělala.

 Přeji Všem hezký den.

 

Informace jsem čerpala z webu.

 

 

 

 

Sylvie Matlochová

Sylvie Matlochová

Sylvie Matlochová

Zdravotní sestra, pracující ve Velké Británii

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora