Jak se nám ten svět hezky mění.

čtvrtek 26. květen 2011 13:20

Čí je to chyba? Pánů, či žen?

Nebojte, nebudu tady rozebírat ekonomickou, životní nebo globální situaci světa. Dneska ne.

Přečtení jednoho článku v časopisu mě trochu zarazilo. Psalo se v něm o mamince, která aplikovala své osmileté dceři  botox, nebo také botulotoxin, na místa v obličeji. Známý především v kosmetice, který slouží na vyhlazování vrásek.  Co jsem si přečetla o charakteru, složení, účincích a vedlejších účincích tohoto přípravku to je vedlejší. Je to dost odpuzující mimojiné. Ale spíše mě zarazila chamtivost, neurvalost a hloupost té maminky, spíše tedy macechy, nevinné oběti. Holčička se účastnila soutěže královny krásy, jinak také „beauty pageants“  a její matka se obhajovala tím, že si přála, aby její dcera zvítězila, a aby v budoucnu byla modelkou, zpěvačkou nebo herečkou. Samozřejmě, to jsou pádné důvody, abych své dceři aplikovala neurotoxiny nebo jí příště poslala rovnou na plastiku obličeje.

Netroufám si hádat, kdy se tento trend umělé krásy začal rozvíjet. Ale myslím, že to byli právě herci, zpěváci, modelky a celebrity, kteří s tím začali a kteří také nenasytnou maminku inspirovali. Nejenom ženy, ale také muži si zkrášlují zevnějšek  menší dávku toxinu, či upravují svá těla plastikou. Všichni chtějí být krásní, mladí, atraktivní a něčím zajímaví. A kosmetická studia a plastické chirurgie jsou nyní větší byznys než obchod s ropou.

Dříve se tyto procedury držely v tajnosti a když se náhodou provalilo, že ten či onen nos není od přírody, byla z toho velká senzace a  dotyčný byl zahanben. Stačí pár let, a  lidé jsou  více tolerantní  a nikomu nyní nevadí, že se v televizi kouká na plastickou kreaturu, hlavně, že se je na co koukat.

Bohužel to již nejsou pouze hvězdy „šoubyznysu“, ale mohou si tyto zákroky dovolit také obyčejní  lidé. Asi s parafrází, že je to investice do budoucna. Na to, že se tělo rozloží, nafoukne nebo otráví za pár let už asi nemyslí.

Svět se nám mění v kolagen, paruky, gelové nehty, plastické operace a nemám zdání čeho všeho. A co vše se ještě do budoucna přidá.

A tak mě napadá, kdo za to vlastně může? Ženy, které chtějí být krásnější a nestárnoucí, nebo muži, kteří jsou k ženám náročnější a před vřelou láskou upřednostňují vzhled a mládí?

Sylvie Matlochová

Sylvie Matlochová

Sylvie Matlochová

Zdravotní sestra, pracující ve Velké Británii

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora